Doğru giysi renk kombinasyonlarını uygulamak, görünümünüzü büyük ölçüde iyileştirebilir. Sadece doğru renkleri bir araya getirerek dengeli ve eksiksiz bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu nedenle, tarzınıza bir destek vermek istiyorsanız, giymeyi seçtiğiniz tonlara uygun ayakkabı seçmek güzel bir yoldur. Neyse ki, hangi renklerin hangileriyle uyumlu olduğunu anlamak bu kılavuzu okumak kadar kolay. Burada, her erkeğin bilmesi gereken eşleşmeleri özetledik. Bunlar, beyler için en iyi giysi renk kombinasyonu fikirleri.

 

Lacivert Giysilerle Uyumlu Renkler

Lacivert giyerken, genel görünümünüzü aşırı karanlık gösterebileceğinden siyahtan kaçınmak genellikle en iyisidir. Bunun yerine görünümünüzü yükseltmek için beyaz veya bej kullanın. Örneğin, lacivert takım elbise ile beyaz bir gömlek temiz ve klasik görünür ve her zaman kazanan bir kombinasyon olacaktır. Yumuşak pembe, lacivert rengi de kaldırabilirken, mavinin açık tonları benzer tonların yumuşak bir karışımını sağlar. Ek olarak, bordo veya kırmızı dokunuşlar da laciverti tamamlayabilir.

 

Bordo Kıyafetlerle Uyumlu Renkler

Bordo oldukça şık görünebilir, ancak özellikle gölgeyi sallamıyorsanız, eşleşmesi zor olabilir. Beyaz ve siyah gibi tonların aksine, bordo, onunla ne giyebileceğiniz konusunda biraz daha kısıtlayıcıdır. Bununla birlikte, akıllı bir bordo stili elde edecek bazı harika seçenekler var. Donanma, zamansız ve gurur verici bir görünüm yarattığı için bordo için özellikle harika bir ortak olur. Ancak siyah, beyaz, gri ve hatta kahverengi gibi nötr renkler de işe yarayabilir.

 

Yeşil Giysilerle Uyumlu Renkler

Yeşil, şaşırtıcı derecede çok yönlü bir renk ve gardırobunuza harika bir katkı olabilir. Görünümü çivilemenin püf noktası, doğru rengi seçmektir. Koyu yeşil tonların yanı sıra zeytin ve hâki tonları, beyler için en iltifatlardan bazılarıdır. Ayrıca renk kombinasyonlarınızı basit tutmak, yeşil giysilerinizi öne çıkarmanıza ve herhangi bir çakışmayı önlemenize yardımcı olacaktır. Bu nedenle siyah, yeşili tamamlamakta asla başarısız olmayan mükemmel bir seçenektir. Aynı şekilde beyaz da kahverengi, bordo ve lacivert gibi kışlık tonlar gibi iyi bir ortak olabilir.

 

Bej Giysilerle Uyumlu Renkler

Yumuşak tonu nedeniyle bej, açık tonlarla en iyi şekilde çalışır. Berrak beyaz, mavi veya ten rengi ile giyildiğinde özellikle şık görünür. Sarı temelli bej tonlarını eşleştirmek genellikle daha zor olabileceğinden, giydiğiniz bej tonuna dikkat edin. Sarı tabanlı bir bej giyiyorsanız, bordo, lacivert veya kahverengi gibi zengin tonlarla ortak olmayı deneyin.


Kırmızı Giysilerle Uyumlu Renkler

Kırmızı cesur bir renk olduğu için nötr tonlarla daha dengeli görünme eğilimindedir. Bu nedenle, kırmızı giyerken, taze ve parlak bir görünüm için beyazla veya keskin bir stil için siyahla ortak olmayı deneyin. Alternatif olarak, gösterişli ve klasik bir görünüm için kırmızı kıyafetlerinizin sıcak tonunu havalı bir lacivertle dengelemeyi deneyin.